ДЕРЖМОЛОДЬЖИТЛО ЗА ВСІМА ПРОГРАМАМИ ЗАБЕЗПЕЧИЛО ЖИТЛОМ МАЙЖЕ 1800 РОДИН ВПО
Голова правління Держмолодьжитла Сергій Комнатний узяв участь у "круглому столі" Житлові проблеми ВПО: потреби, виклики та підходи до вирішення.
Організатори заходу - UNHCR Ukraine - Aгентство ООН у справах біженців в Україні і ГО Право на захист.
У своєму виступі очільник Фонду зробив короткий екскурс у понад п'ятирічну історію житлових програм для внутрішньо переміщених осіб, які реалізовувалися та які зараз працюють в Україні.
Наразі, нагадаємо, на системній основі ВПО мають змогу придбати власне житло за допомогою українсько-німецької програми "Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб".
За всіма програмами, починаючи з 2017 року (саме тоді внутрішні переселенці з'явилися у державній житловій політиці як окрема категорія), Держмолодьжитло забезпечило житлом 1768 сімей ВПО. До кінця року ця цифра зросте до двох тисяч родин - Фонд для цього активно працює.
При цьому можливості Держмолодьжитла обмежені лише фінансовим ресурсом, який Фонд отримує на житлові програми з різних джерел - державного, місцевих бюджетів та іноземних донорів.
Сергій Комнатний також нагадав про пілотний проєкт надання ВПО тимчасового житла. За рахунок коштів на гуманітарні потреби сім'ї переселенців у чотирьох регіонах країни отримали 60 вмебльованих квартир, оснащених всім необхідним для проживання. Цю, безумовно, корисну програму слід продовжити, вивчивши набутий досвід.
Голова правління Фонду наголосив, що збереження і розвиток програм забезпечення житлом сімей, які зазнали внутрішнього переселення, залежить і від проактивної позиції громадських організацій.
Важлива ініціатива Держмолодьжитла: керівник Фонду запропонував неурядовим інституціям підтримати проведення потужної міжнародної донорської конференції з метою залучення коштів до реалізації житлових програм для українців, що постраждали від війни.
Адже забезпечення житлом ВПО у різних форматах - це той виклик, який стоятиме перед Україною не один рік.