В Україні буде створено робочу групу по підтримці створення МЖК, МЖБК та соціотехнополісів

В Україні буде створено робочу групу по підтримці створення пілотних проектів молодіжних житлових комплексів, молодіжних житлово-будівельних кооперативів та соціотехнополісів в регіонах країни. Таке рішення було прийняте представниками ініціативних груп по створенню МЖК, МЖБК та соціотехнополісів в Україні під час спільної зустрічі з керівництвом Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву та Федерації профспілок України.

Відкриваючи засідання Голова правління Фонду зазначив, що розвиток молодіжної житлово-будівельної кооперації – є одним з напрямків, який активно підтримує Фонд. Так, одним із завдань та заходів державної програми забезпечення молоді житлом на 2013-2017 роки, яку реалізує Фонд, передбачено розвиток системи МЖК та інших форм участі молоді в організації будівництва (придбання) житла.

За словами учасників заходу, одним з найбільш актуальних питань, які наразі стоять перед учасниками молодіжних житлових комплексів є законодавча база, яка регулює в Україні створення та функціонування МЖК. В більшості випадків вона складається із застарілих нормативно-правових актів, та потребує удосконалення.

Учасники заходу запропонували пропозиції щодо удосконалення певних норм прийнятих Верховною Радою України у першому читанні законопроектів «Про молодіжну житлово-будівельну кооперацію» та «Про особливості державної підтримки забезпечення молоді житлом».

Голова правління Фонду наголосив, що Фонд готовий ініціювати перед Урядом питання внесення змін до законодавства, щодо ефективного функціонування житлово-будівельних кооперативів.

За результатами зустрічі учасники прийняли рішення створити робочу групу по підтримці створення пілотних проектів молодіжних житлових комплексів, молодіжних житлово-будівельних кооперативів та соціотехнополісів. Крім того учасники заходу зголосилися активізувати підтримку реалізації заходів Державної програми забезпечення молоді житлом на 2013-2017 роки в частині розвитку системи молодіжних житлових комплексів (житлово-будівельних кооперативів).

http://www.molod-kredit.gov.ua/news/novini/v-ukrayini-bude-stvoreno-robo...