Співпраця з профспілками

19 листопада 2013 року відбулася нарада-семінар  членів Молодіжної ради ФПО за участю голови Федерації профспілок області Шершуна М.Х. та директора Рівненського регіонального управління  ДСФУ «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» Пандрака С.Б.

Директор  РУ Фонду Пандрак С.Б.  розповів присутнім про Державні програми забезпечення молоді  житлом та будівництво доступного житла для населення.

На нараді-семінарі  членів Молодіжної ради  Федерації профспілок Рівненської області було прийнято Резолюцію про механізми реалізації права на житло для молоді в Україні.

РЕЗОЛЮЦІЯ

Молодіжної ради Федерації профспілок області про механізми реалізації права на житло для молоді в Україні

Молодіжна рада ФПО відзначає, що в наш нелегкий час невизначеності і невпевненості у завтрашньому дні питання житла стоїть для молодих людей досить гостро. Багато з них, через відсутність власного житла не створюють сім’ю та не наважуються народити дитину. Однак, у Конституції України (ст. 47), записано, що «кожен має право на житло». Тобто держава створює умови, за яких кожний громадянин матиме змогу побудувати житло, придбати його у власність або взяти в оренду. З огляду на вищезазначене Молодіжна рада ФПО заявляє

вважати на доцільне:

  1. Створити базу даних членів профспілок, які потребують поліпшення житлових умов, для сприяння у вирішенні їх житлових питань, шляхом участі у програмах, які пропонуються Державною спеціалізованою фінансовою установою «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» в рамках підписаного меморандуму.
  2. Звернутися до Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву з пропозицією долучати представників молодіжних рад членських організацій ФПО до діяльності регіональних представництв фонду.

3.Проводити заходи щодо відродження діяльності молодіжних житлових кооперативів працюючої молоді спільно з Державним Фондом сприяння молодіжному житловому будівництву, органами місцевого самоврядування, роботодавцями і профспілками.

4.З метою поліпшення становища молоді продовжити співпрацю з органами державної влади та роботодавцями у сфері молодіжної політики та домогтися вирішення питання збільшення фінансування на реалізацію програм забезпечення молоді житлом;

5.Для захисту прав молоді при розробці законопроектів про землю розгорнути широку інформаційну кампанію щодо використання молоддю гарантій відповідно до ст. 121 Земельного кодексу України про безоплатне отримання землі.

Вважати підтримку ініціативної та цілеспрямованої молоді у профспілковому русі та надання їй можливостей для самореалізацїї основою впевненого розвитку профспілок та держави в майбутньому!

Прийнято на засіданні Молодіжної ради ФПО

19 листопада 2013 року